رتبه بندی سال 1401 نشریات علمی
 

به نام خدا
نویسندگان محترم مقالات
داوران گرامی
مخاطبین همراه
همانطور که مستحضرید از سال 1398، بر اساس سیاست وزارت علوم تحقیقات و فناوری، نشریات علمی مورد ارزیابی سالیانه قرار می‌گیرند. بدینوسیله به آگاهی می‌رساند که بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در سال 1401 مجله مدیریت اطلاعات ربته "ب" را دریافت کرده است. امیدوارم بتوانیم با حمایت شما عزیزان و راهنمایی اعضای محترم هیئت تحریریه در ارزیابی آتی رتبه مجله مدیریت اطلاعات را ارتقا دهیم و از این رهگذر بر غنای شبکه ارتباط علمی و سرمایه اجتماعی پیرامون این مجله بیافزاییم.

با احترام
محمد ابویی اردکان 
سردبیر نشریه مدیریت اطلاعات

 
 
رتبه بندی سال 1400 نشریات علمی
 
 
به نام خدا
نویسندگان محترم مقالات
داوران گرامی
مخاطبین همراه
با افتخار به اطلاع می‌رساند در آخرین رتبه بندی نشریات علمی کشور توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1401-1400، نشریه مدیریت اطلاعات مجدداً قادر به کسب رتبه "ب" از میان 5 گروه:  بین‌المللی، الف، ب، ج، د (به ترتیب از بالاترین رتبه تا کم اعتبارترین) شد. نشریه مدیریت اطلاعات این موفقیت را حاصل تلاش‌های اعضای محترم هیئت تحریریه، داوران متخصص و متعهد همکار نشریه، نویسندگان محترم و تیم اجرایی نشریه می‌داند و به حضور یکایک این عزیزان تبریک عرض می‌نماید.
امیدوارم با اتکا به سرمایه غنی اجتماعی شبکه علمی ایجاد شده حول محور مجله مدیریت اطلاعات بتوانیم با توان روزافزون به سمت هدف بین‌المللی شدن در سال‌های آتی حرکت کنیم.
 
محمد ابویی اردکان
 
سردبیر نشریه مدیریت اطلاعات

 

رتبه بندی سال 1399 نشریات علمی

به نام خدا

نویسندگان محترم مقالات

داوران گرامی

مخاطبین همراه

همانطور که مستحضرید مجله مدیریت اطلاعات از سال 1394 با مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یک مجله عملی آغاز به کار نمود و پس از آن با دریافت مجوز مجوز علمی-پژوهشی از وزارت علوم از تاریخ 1394/06/30 به عنوان یک مجله علمی پژوهشی به فعالیت خود ادامه داده است. براساس  آخرین آیین نامه نشریات علمی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1398، روال جدیدی برای ارزیابی و رتبه بندی نشریان علمی کشور تعیین شده است که بر اساس آن شاخص‌های فعالیت مجلات در سامانه اختصاصی درج می‌شوند و پس از آن کارگروه‌های تخصصی وضعیت عملکردی مجلات را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

با افتخار به اطلاع می‌رساند در راستای جریان بازنگری و رتبه بندی نشریات علمی کشور توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1399-1400، نشریه مدیریت اطلاعات مجدداً قادر به کسب رتبه "ب" از میان 5 گروه:  بین‌المللی، الف، ب، ج، د (به ترتیب از بالاترین رتبه تا کم اعتبارترین) شد. نشریه مدیریت اطلاعات این موفقیت را حاصل تلاش‌های اعضای محترم هیئت تحریریه، داوران متخصص و متعهد همکار نشریه، نویسندگان محترم و تیم اجرایی نشریه می‌داند و به حضور یکایک این عزیزان تبریک عرض می‌نماید.

امیدوارم با اتکا به سرمایه غنی اجتماعی شبکه علمی ایجاد شده حول محور مجله مدیریت اطلاعات بتوانیم با توان روزافزون به سمت هدف بین‌المللی شدن در سال‌های آتی حرکت کنیم.

 

محمد ابویی اردکان

 

سردبیر نشریه مدیریت اطلاعات

 درباره نشریه علمی مدیریت اطلاعات

 

رتبه بندی سال 1398 نشریات علمی

به نام خدا

 

همانگونه که مستحضرید، در جریان بازنگری اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در فرآیند اعتباربخشی و نظارت بر عملکرد نشریات علمی کشور، آیین نامه نشریات علمی در تاریخ 09/02/1398 منتشر شد.

 

در همین راستا، رتبه بندی جدید نشریات علمی کشور توسط داوران و کارگروه‌های تخصصی انجام شد که طی آن نشریات در 5 گروه:  بین‌المللی، الف، ب، ج، د (به ترتیب از بالاترین رتبه تا کم اعتبارترین) تعیین اعتبار شده‌اند.

 

احتراماً به آگاهی می‌رساند که اعتبار مجله مدیریت اطلاعات در نتیجه این ارزیابی از رتبه ‘D’ در سال 96 به رتبه  ‘ب’ در سال جاری ارتقا یافته است. این موفقیت را که مرهون تلاش‌های اعضای محترم هیئت تحریریه، داوران متخصص و متعهد همکار نشریه، نویسندگان محترم و تیم اجرایی نشریه بوده است به حضور یکایک این عزیزان تبریک عرض می‌نمایم.

 

امیدوارم با اتکا به سرمایه غنی اجتماعی شبکه علمی ایجاد شده حول محور مجله مدیریت اطلاعات بتوانیم با توان روز افزون به سمت هدف بین‌المللی شدن در فاصله دو سال آینده به طور جدی حرکت کنیم.

 

ضمناً، به منظور بالابردن کیفیت مقالات منتشره، تغییراتی در شیوه نامه نگارش مقالات پدید آمده که در بخش راهنمای نویسندگان باگذاری خواهد شد.

 

از نویسندگان و خوانندگان محترم خواهشمندم با ارائه پیشنهادها و انتقادات خود ما را در مسیر بهبود  کیفی نشریه خودتان یاری بفرمایید.

 

محمد ابویی اردکان

 

سردبیر نشریه مدیریت اطلاعات

 

 

نشریه علمی مدیریت اطلاعات، دارای پروانه انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک نشریه علمی و دارای فرایند هم‌تراز‌خوانی است. مالکیت مادی و معنوی این نشریه به انجمن علمی مدیریت اطلاعات ایران تعلق دارد. هدف اصلی نشریه علمی مدیریت اطلاعات، انتشار نتایج پژوهش‌ها، آرا و اندیشه‌های فرهیختگان در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی، حقوقی، سازمانی، انسانی، و فنیِ اطلاعات و فناوری اطلاعات است. مخاطبان اصلی این نشریه را اساتید، پژوهشگران، متخصصان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دیگر افرادی تشکیل می‌دهند که موضوع‌های روز اطلاعات و فناوری اطلاعات را دنبال می‌کنند.

 • کشور محل چاپ: ایران - تهران
 • فرمت: چاپی و الکترونیکی
 • شاپا: 1735-8418
 • درصد پذیرش مقالات: 16%
 • وضعیت چاپ: چاپی - الکترونیکی
 • نوبت های چاپ: دوفصلنامه
 • دسترسی قبلی: بلی
 • زبان نشریه: فارسی (چکیده انگلیسی)
 • نوع نشریه: نشریه علمی
 • دسترسی رایگان و آزاد به مقالات: بلی
 • نمایه شده: بلی
 • نوع داوری: داوری تخصصی بسته (حداقل دو داور) و داوری تطبیقی
 • ایمیل پشتیان نشریه: aim.info.j@gmail.com

آیین‌نامه جدید کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور

به استحضار تمامی پژوهشگران گرامی میرساند که مطابق با آیین‌نامه جدید «کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور» مصوب 1398/2/2 از این پس عنوان «پژوهشی» از تمامی نشریات «علمی-پژوهشی» حذف می‌گردد و به جای آن از عنوان یکسان «نشریه علمی» استفاده می‌شود. «نشریه علمی» طبق تعریف نشریه‌ای است که با هدف گسترش ارتباطات علمی، هدفمندسازی پژوهش و فناوری، پیشرفت و ترویج علم یافته‌های تازه و دستاورد پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای را در قالب مقاله‌های علمی در دوره و شمارگان منظم منتشر می‌نماید. همچنین در آیین‌نامه جدید قرار است به جای صدور گواهی اعتبار علمی برای نشریات، رتبه و امتیاز آن‌ها در ارزیابی نشریات بر اساس استانداردها و ضوابط علمی ملاک عمل قرار  گیرد.

سخن سردبیر

 به نام خدا
طی چندماهه اخیر برخی از نویسندگان محترم نشریه مدیریت اطلاعات دغدغه خود را در خصوص وضعیت نشریه در سامانه رتبه بندی نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابراز نموده اند. در پاسخ به نگرانی‌های این عزیزان نکات زیر را به استحضار می رساند.
آخرین ارزیابی صورت گرفته از نشریات در سامانه رتبه بندی نشریات علمی مربوط به سال 1396 می باشد. این مطلب به این معنی است که نتایج درج شده در این سامانه مربوط به عملکرد دوره 1395-1396 نشریات می باشد. همانطور که مستحضرید نشریه مدیریت اطلاعات از سال 1396 به سامانه جدید منتقل شد و پس انتقال به این سامانه با نظم زمانی قابل قبول منتشر می شود. در بازه زمانی ارزیابی صورت پذیرفته، نشریه به دلیل مشکلات فنی از نظم زمانی لازم برای انتشار برخوردار نبود و این موضوع پس از انتقال به سامانه جدید برطرف شد.
به منظور رفع نگرانی نویسندگان گرامی تا کنون در پیگیری های متعدد از مسئولین سامانه رتبه بندی نشریات علمی درخواست شد تا با آپدیت وضعیت ارزیابی، نمره فعلی نشریه را درج نمایند ولی به دلیل مسائل فنی این سامانه از سال 1396 برای هیچ یک از نشریات علمی به روزرسانی نشده است.
 محمد ابویی اردکان
سردبیر نشریه مدیریت اطلاعات
طراحی سیستم خبره برای کمک به تصمیم‌گیری در جذب اعضای هیئت‌علمی

صفحه 1-20

ندا صالح؛ آمنه خدیور


ارائه یک الگوریتم خوشه‌بندی مبتنی بر چگالی توسعه‌یافته در کلان‌داده‌ها

صفحه 21-41

رضا قائمی؛ یعقوب آراد؛ فرشته حاج قاضی


نیازسنجی انبارداده سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج. ا. ایران: با رویکرد مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی

صفحه 42-61

ناهید اسدی؛ عصمت مؤمنی؛ فریبرز درودی


بررسی فعالیت علمی نویسندگان مقالات پراستناد در شبکه ریسرچ‌گیت و تأثیرگذاری آن بر شاخص‌های علم‌سنجی آنها در پایگاه استنادی گوگل‌اسکالر (مطالعه موردی: حوزه آی‌متریکس)

صفحه 62-80

مهری صدیقی


تحلیل رفتار اطلاعاتی کاربران شبکه‌های اجتماعی در کسب‌وکارهای الکترونیکی با بهره‌گیری از داده‌کاوی

صفحه 81-101

محمد رضا عمرانی طبرستانی؛ نادر نقشینه؛ سپیده فهیمی فر


ارزیابی عملکرد مؤسسه‌های پژوهشی غیردولتی: مطالعه تطبیقی حوزه علوم انسانی و حوزه فنی و مهندسی

صفحه 102-130

المیرا جنوی؛ ساجده عبدی


تحلیل آینده‌نگر عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان بر مبنای ابعاد شخصیت با یادگیری ماشین خودکار (Auto ML)

صفحه 131-149

بابک سهرابی؛ ایمان رئیسی وانانی؛ علی نوروزی


ارائه مدلی جدید برای تجزیه‌وتحلیل ارزش طول عمر مشتریان و مدیریت سودآوری در صنعت بانکداری

صفحه 150-173

الناز نصیرزاده


بررسی تأثیر مقایسه اجتماعی بر انتشار اخبار جعلی و بررسی اعتبار خبر قبل از به‌اشتراک‌گذاری

صفحه 174-201

محمدرحیم اسفیدانی؛ امیرحسین خان محمدی


 

تعداد دوره‌ها 8
تعداد شماره‌ها 15
تعداد مقالات 145
تعداد نویسندگان 317
تعداد مشاهده مقاله 111,488
تعداد دریافت مقاله 77,479
 تعداد مقالات ارسال شده  588
درصد پذیرش 21
تعداد داوران 233
 نسبت مشاهده بر مقاله  768.88
 نسبت دریافت فایل بر مقاله  534.34